CHARAKTERYSTYKA KLAS

photo-3530Nauka w klasie wojskowej  umożliwia młodzieży pragnącej w przyszłości podjąć pracę w tzw. służbach mundurowych zapoznanie się z charakterem i specyfiką pracy w tych formacjach. W profesjonalny sposób uczniowie poznają zasady i wymagania stawiane kandydatom podczas kwalifikacji do szkół wojskowych czy Wojsk Obrony Terytorialnej. Wybrane zajęcia praktyczne (elementy musztry indywidualnej i zespołowej, ceremoniał wojskowy, taktyka, topografia, sporty obronne, strzelectwo i inne) są organizowane w Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie, 21. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie i innych jednostkach wojskowych. Uczniowie raz w tygodniu zajęcia ze szkolenia proobronnego odbywają w mundurach, a każdego roku w czerwcu lub we wrześniu składają ślubowanie w jednostce wojskowej.  Jednak zasadniczym celem nauki w tej klasie jest uzyskanie wykształcenia średniego wraz z świadectwem maturalnym.

Nasz uczeń w Akademii Wojsk Lądowych

Miło mam poinformować, że tegoroczny absolwent (Matura 2022) naszego liceum
Mateusz Bruzda
od października 2022 r. będzie studentem (podchorążym)
Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu.
Gratulujemy i życzymy sukcesów

Nowe wyzwania

Od września 2022 roku oprócz klas wojskowych zostanie utworzony w szkole
pod patronatem Ministerstwa Obrony Narodowej
ODDZIAŁ PRZYGOTOWANIA WOJSKOWEGO

Zamierzenia zrealizowane w roku szkolnym 2021/2022

1. 01.06.2022 r – współudział w organizacji Dnia Dziecka w żłobku i przedszkolu
  2. 03.06.2022 r. – udział uczniów w Święcie 8. Koszalińskiego Pułku Przeciwlotniczego
  3. 24.05.2022 r. – udział w Mistrzostwach Koszalina „Sprawni jak żołnierze 2022”
  4. 11.05.2022 r. – zajęcia z przedstawicielem Żandarmerii Wojskowej
  5. 24.04.2022 r. – udział w Mistrzostwach szkoły w strzelaniu z broni małokalibrowej
  6. 13.04.2022 r. – pokaz uzbrojenia i wyposażenia Służby Więziennej w Koszalinie
  7. 30.03.2022 r. – pokaz bazy dydaktycznej w Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie
  8. 27.10.2021 r. – pokaz wyposażenia i uzbrojenia połączony z ślubowaniem uczniów w 21. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie.

Zajrzyj na strony!

1. 21. Baza Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie
  2. Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie
  3. Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie